نمونه اعمال جراحی

زمینه های فعالبت تیم پزشکی ما

غده تیروئید در بدن وظیفه تولید هورمون تیروئید را بر عهده دارد که این هورمون فعالیت هایی مانند سوخت و ساز کالری در بدن را کنترل می کند.
برخی بیماری ها موجب کم کاری یا پرکاری تروئید می شوند و به این ترتیب در ساز وکار بدن و فعالیت های آن اختلال بوجود می آید.
از جمله عواملی که موجب اختلال تیروئید می شود می توان به حاملگی، سرطان تیروئید، آسیب بر اثر تابش زیاد رادیواکتیو (radioactive iodine damage)، بیماری های هاشتیموتو(hashimoto disease)، بیماری گریو (grave disease)، گواتر(goiter) اشاره کرد.در مواردی برای درمان بیماری های تیروئید نیاز به اعمال جراحی بر روی این غده درون ریز می باشد.

غدد بزاقی با ترشح بزاق وظایفی مانند مرطوب نگه داشتن دهان، حفاظت از دهان با داشتن آنتی بادی و هضم اولیه مواد قندی با دارا بودن آمیلاز را بر عهده دارند.غدد بزاقی به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می شوند.
غدد بزاقی اصلی دارای انواعی شامل غدد بزاقی بناگوشی، تحت فکی و زیر زبانی می باشد.
بیماری هایی مانند تومور های خوش خیم و بدخیم غدد بزاقی، سنگ غدد بزاقی و… سلامتی این غدد را با اختلال مواجه می کند و موجب نیاز به اعمال جراحی برای بهبود عملکرد آن می شود.

دکتر انوش قهرمانی متخصص خوب گوش و حلق و بینی برای انجام اعمال جراحی بر روی تیروئید و غدد بزاقی و زمینه های مرتبط با تخصص خود آماده ارائه خدمات به بیماران و مراجعان است.